»V sodobni Rusiji vidi 'znake' istega totalitarizma, kot je opisan v Orwellovi znameniti knjigi 1984, predvsem pa občuti 'strah, ki hromi'.«
»Mislim, da je George Orwell svojo knjigo zasnoval kot svarilo. Ne verjamem, da je hotel ustvariti parabolo obstoječega stanja, le opomin, kaj se lahko zgodi, če demokracije nimamo dovolj v čislih. Ni treba dolgo tuhtati o tem, kako je danes strukturirana družba, da bi videli določene vzporednice.«
»Miselna policija Velikega brata ustrahovane državljane prisili v 'dvojno razmišljanje', hkratno vero v več protislovnih konceptov, kot je npr. geslo 'Vojna je mir, svoboda je suženjstvo.'«
»'Berufsverbot' pa je prepoznavni znak totalitarizma.«
»Orwell si niti v najhujši nočni mori ne bi mogel predstavljati, da bo na Zahodu nastopila doba 'liberalnega totalitarizma' oz. totalitarnega liberalizma, in da se bodo ljudje – ločeni, precej izolirani posamezniki – vedli kot podivjana čreda.«
»Zakon 'tlakuje pot v totalitarizem v Avstriji'.«
»Z ruske strani ni bilo novih znakov.«
»Tisti, ki evropske države, vključno z Nemčijo, vlečejo v konflikt z Rusijo, očitno ne razumejo, da bo sodobna vojna z Rusijo zanje popolnoma drugačna.«
»Ko je Orwell zapisal, da je goli egoizem nepogrešljiva pisateljeva lastnost, najbrž ni imel v mislih pisateljice.«
»Stranka, ki glasuje proti resoluciji Evropskega parlamenta o evropski zavesti in totalitarizmu, ni demokratična.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju